Laulamisesta hyvinvointia – Pikkuparlamentti 8.12.2017 klo 9

yhdistyy kuoroksi -nettiKuorossa laulavat kaiken ikäiset ja ääniset – kuorolaulu on hauskaa, tavoitteellista yhdessä tekemistä. Miten laulaminen edistää hyvinvointia? Miten voimme edesauttaa kuorojen toimintaa ja siihen osallistumista?

Aiheesta keskustellaan Suomen musiikkineuvoston ja Arkadia-seuran tilaisuudessa Pikkuparlamentin Kansalaisinfossa Suomalaisen musiikin päivänä, perjantaina 8.12. klo 9.00–11.00.

Paneeliin osallistuvat kansanedustaja ja Arkadia-seuran puheenjohtaja Eeva-Johanna Eloranta (sd.), kansanedustaja Aila Paloniemi (kesk.), kuoronjohtaja Marjukka Riihimäki, psykologi Pirkko Lahti sekä Sulasolin kustannusjohtaja Reijo Kekkonen. Paneelin moderaattorina toimii laulaja ja pedagogi Sanni Orasmaa Arkadia-seuran johtokunnasta.

Lisäksi tilaisuudessa kuullaan Laulusta voimaa! -kuoron esitys (joht. Marjukka Riihimäki).

Tervetuloa!

 

Kuva: Lassi Rajamaa

Comments are closed.