Hallitus

HALLITUS

Ahti Vänttinen, puheenjohtaja
Suomen Muusikkojen Liitto ry
ahti.vanttinen@muusikkojenliitto.fi

Johanna Talasniemi
Ammattikorkeakoulujen rehtorineuvosto Arene ry
johanna.talasniemi@metropolia.fi

Mirja Kopra
Suomen musiikinopettajien liitto ry
mirja.kopra@tamk.fi

Jouni Auramo
Suomen musiikkioppilaitosten liitto ry
jouni.auramo@pmo.fi

Sanna-Mari Holma
Suomen Työväen Musiikkiliitto (STM) ry
sanna-mari.holma@musiikkiliitto.fi

Varajäsenet:

Markku Klami
Suomen Säveltäjät ry
markku.klami@gmail.com

Leif Nystén
Finlands Svenska Sång- och Musikförbund
leif.nysten@moks.fi

Nuorisoedustaja:

Pekka Löhönen
pekka.lohonen@musiccouncil.fi

Pääsihteeri:

Sanni Kahilainen
sanni.kahilainen@musiccouncil.fi
+358 44 544 0208

Postiosoite:

Pieni Roobertinkatu 16, 5. krs
00120 Helsinki

Musiikkineuvoston hallitus kokoontuu 6–8 kertaa vuodessa. Hallituksen toimintaan osallistuu nuorisoedustaja.