Hallitus

HALLITUS

Niilo Tarnanen, puheenjohtaja
Suomen Säveltäjät ry
niilo.tarnanen@musiccouncil.fi

Sanna-Mari Holma
Suomen Työväen Musiikkiliitto (STM) ry
sanna-mari.holma@musiikkiliitto.fi

Sanna Saarinen
Suomen musiikkioppilaitosten liitto (SML)
sanna.saarinen@juvenalia.fi

Sanna Katajavuori
Sulasol ry
sanna.katajavuori@sulasol.fi

Anna Dantchev
Suomen Muusikkojen liitto ry
anna.dantchev@muusikkojenliitto.fi

Varajäsenet:

Paula Turkkila
Ammattikorkeakoulujen rehtorineuvosto Arene ry
paula.turkkila@metropolia.fi

Kari Tikkala
Suomen musiikinopettajien liitto ry (SMOL)
kari.tikkala@juvenalia.fi

Nuorisoedustaja:

Lito Gilberto
litogilberto1@gmail.com

Pääsihteeri:

Sari Löytynoja
sari.loytynoja@musiccouncil.fi

Postiosoite:
Pieni Roobertinkatu 16, 5. krs
00120 Helsinki

Musiikkineuvoston hallitus kokoontuu 6–8 kertaa vuodessa. Hallituksen toimintaan osallistuu nuorisoedustaja.