Yhdistys

Hallitus

Niilo Tarnanen, puheenjohtaja
Suomen Säveltäjät ry
niilo.tarnanen@musiccouncil.fi

Sanna-Mari Holma, varapuheenjohtaja
Suomen Työväen Musiikkiliitto (STM) ry
sanna-mari.holma@musiikkiliitto.fi

Anna Dantchev
Suomen Muusikkojen Liitto ry
anna.dantchev@muusikkojenliitto.fi

Sanna Katajavuori
Sulasol ry
sanna.katajavuori@sulasol.fi

Sanna Saarinen
Suomen Musiikkioppilaitosten Liitto ry
sanna.saarinen@juvenalia.fi

Varajäsenet:

Paula Turkkila
Metropolia
paula.turkkila@metropolia.fi

Kari Tikkala
Suomen musiikinopettajien liitto ry (SMOL)
kari.tikkala@juvenalia.fi

Nuorisoedustaja:

Uusi nuorisoedustaja valitaan viimeistään vuonna 2023.

Pääsihteeri:

Aino Herranen
aino.herranen@musiccouncil.fi
+358 50 375 2248

Postiosoite:

Tallberginkatu 1 C /18
(käynti: B-rappu, kerros 1 1/2)
00180 Helsinki

Musiikkineuvoston hallitus kokoontuu 6–8 kertaa vuodessa. Hallituksen toimintaan osallistuu nuorisoedustaja.